Кашель, запалення дихальних шляхів, утруднене дихання – серед малюків це поширені захворювання. До їх лікування слід підходити обережно, оскільки не всі ліки і методики допустимі, а зволікання загрожує великими ускладненнями. Саме тому педіатри в якості ефективної методики рекомендують інгаляції небулайзером. Ця найбільш щадна процедура для дітей дозволяє доставити лікарський препарат безпосередньо до вогнища запалення.
Якими бувають небулайзери для дітей
Ключова відмінність між приладами полягає в принципі їх роботи. Сьогодні можна купити інгалятори для дітей наступних видів:
- Парові – це найдорожчі моделі, здатні перетворювати рідкий лікарський засіб на пару. Вони рекомендовані для лікування кашлю, нежиті, застосовуються як додатковий метод терапії для зміцнення імунітету. Паровий інгалятор для дітей створює м'яку теплу пару, яка легше засвоюється. Однак, через принцип нагрівання, існує певна категорія ліків, що несумісні з паровим інгалятором.
- Ультразвукові – це майже повністю безшумні прилади. Вони мобільні, в стандартному комплекті мають кілька насадок, що дозволяють коригувати обсяг аерозольного потоку. Інгаляції небулайзером для дітей можна проводити навіть уві сні, якщо ви не хочете, щоб дитина вередувала. Єдиний недолік таких пристроїв полягає в тому, що ультразвук може руйнувати деякі корисні складові лікарських засобів. Тому слід ретельно обирати препарати.
- Компресорні – їх ще називають струменевими. Такі моделі за розміром більші за попередні варіанти. Через наявність в конструкції компресора вони неабияк шумлять, але дають хороший результат. Їх особливість – створення дрібнодисперсного аерозолю, здатного проникати глибоко в органи дихання. Причому створення «туману» напівавтоматизовано: чим частіше дитина дихає, тим інтенсивніше виробляється аерозоль. Мабуть, це найбільш безпечний небулайзер для дітей. Купити його можна навіть для інгаляцій новонародженим.
Кілька порад щодо використання:
- Нехай процедура перетвориться на гру. Зняти напругу допоможе читання віршів або лічилочки. Деякі батьки під час сеансів включають спокійну музику або захоплюють малюків переглядом мультфільмів.
- Якщо дитина маленька (до 3-4 років), перед використанням дитячого небулайзера рекомендуємо провести невелике «тренування» з вимкненим приладом. Покажіть малюкові, як правильно вдихати аерозоль, як повинна сидіти маска або трубка.
- Перш ніж провести інгаляцію дитині, зробіть пару вдихів самостійно. Так ви перевірите безпеку пристрою та правильність надходження препарату.
- Якщо в процесі застосування інгалятора дитина закашлялась або заплакала, припиніть процедуру на кілька хвилин – нехай вона заспокоїться, інакше дихання буде переривчастим, і лікарські речовини не досягнуть своєї мети.
Де краще купити дитячий небулайзер?
Ми пропонуємо різні за функціональністю, принципом дії, комплектацією та ціною інгалятори для дітей. Їх якість і безпека гарантовані високою репутацією виробників.